SEPTĪTĀS DIENAS ADVENTISTU CĒSU DRAUDZE

Pārgājiens pa Cīrulīšu dabas takām

Autors Super User

15.05.201817. martā visā pasaulē SDA jaunieši atzīmēja vispasaules jauniešu dienu, kuras moto ir “Esi svētruna”. Arī Cēsu draudzes jaunieši īpaši gatavojās šai dienai, lai varētu pilnīgāk izdzīvot šo Dieva aicinājumu savās dzīvēs un iesaistīties Dieva aicinātajā kalpošanā. Šīs dienas moto aicināti, Cēsu jaunieši dienu iesāka ar dievkalpojuma otrās daļas vadīšanu. Tās tēma bija saskaņota ar jauniešu lūgšanu nedēļas tēmu – RAKSTURS. Dievkalpojuma laikā jaunieši dziedāja dažādas dziesmas, rādīja uzvedumu par to, kā mūsu rakstura īpašības neļauj Jēzum ienākt mūsu sirdīs, kā arī izskanēja neliela uzruna par to, kā veidojas cilvēka raksturs, cik lielā mērā to ietekmē mūsu ieradumi, ikdienas izvēles, garastāvoklis un pat ikdienā izkoptās domas.

Vienā no uzrunā minētajiem citātiem, kurš atrodams E. Vaitas grāmatā “Kristiešu māja”, ir teikts: “Rakstura īpašības, kādas jūs izkopjat šinī dzīvē, neizmainīs nāve vai augšāmcelšanās. Jūs iznāksiet no kapa ar tādu pat noskaņojumu, kāds jums bija ģimenē un sabiedrībā. Jēzus, uz šo zemi nākot, neizmainīs jūsu raksturu. Pārveidošanas darbs ir jāveic tagad.” Lai gan rakstura veidošanas darbs ir viens no sarežģītākajiem un atbildīgākajiem, tomēr mūsu Debesu Tēvs mūs nav atstājis vienus, kas ļoti iedrošinoši ir izteikts vārdos: “Svētais Gars strādās kopā ar tiem, kas ļaujas sadarboties, pārvērtīs tos, kas vēlas tikt pārvērsti, veidos tos, kas vēlas pārveidoties.”. (Kristus dziedinošā kalpošana)

Dievkalpojuma laikā bija arī iespēja iepazīties nedaudz labāk ar draudzes stāvokli un katra viedokli par savu raksturu, redzot video, kur jaunieši atbildēja uz tādiem jautājumiem kā: “ Kādas rakstura īpašības tu citos vērtē visaugstāk? Kura ir tava labākā rakstura īpašība? Kā var izveidot kādu jaunu rakstura īpašību? No kuras rakstura īpašības tu gribētu atbrīvoties? Kuru no Kristus īpašībām tu visvairāk gribētu sev?” Savukārt pārējie draudzes locekļi uz šiem jautājumiem savas atbildes nodeva rakstiski, ar aptaujas palīdzību, kuras draudze varēja aplūkot prezentācijā tabulu veidā. Interesanti, ka draudzes locekļu dominējošās atbildes pie jautājuma par īpašību, ko visaugstāk vērtē citos, bija -  godīgums, uzticība, pazemība, uzticamība, pacietība. Pēc dievkalpojuma jaunieši pavadīja kopīgu pēcpusdienu, lai pārdomātu vairāk rakstura tēmu un sāktu lasīt jauniešu lūgšanu nedēļas lasījumu.

Tomēr ar sabatu viss nebeidzās, jo nākošajā dienā jaunieši satikās ar pusaudžiem no bērnu dienas centra “Saules taka”, lai kopīgi pavadītu jauku un radošu dienu, ejot pa Cīrulīšu dabas takām, pildot dažādus uzdevumus un iepazīstot vairāk vienam otru un sevi. Savukārt noslēgums, iespējams, bija vispatīkamākais, jo noslēdzās ar gardu picu cepšanu. Tā nu dienas noslēgumā mēs – jaunieši, bijām piepildīti ne tikai ar picām, bet arī pozitīvām emocijām, un it īpaši prieku, kas rodas esot par svētību citiem.


Lasītāj, katra diena oficiāli nebūs vispasaules jauniešu diena, bet katra diena var būt kā svētruna. Jā, tas prasīs risku, bet šis risks ir piedzīvot visaizraujošāko dzīvi. Lai Tev izdodas!

Rakstu sagatavoja Ieva Birziņa

Kategorija: